Serwis Kwiatowy

Twoje biuro w zielonym stylu

Kwiaty do biur nie muszą kojarzyć się z przykrym obowiązkiem.

Obecnie proponowane przez firmy zewnętrzne rozwiązania, ułatwiają utrzymanie zieleni w miejscach pracy. Serwis Kwiatowy oferuje swoim klientom stałą opiekę, pielęgnację kwiatów i innych roślin. Jest to wygodne rozwiązanie, dla tych którzy nie mają czasu zadbać o swoje kompozycje w domu oraz w biurze. Dodatkowo firma zajmuje się okresowymi przeglądami roślin, przesadzaniem ich oraz wymianą podłoża. Pracownicy Serwisu Kwiatowego zareagują odpowiednio na pojawiające się choroby oraz szkodniki. Podejmą się także nawożenia odpowiednio dopasowanego do rodzaju roślin, podlewania oraz nawadniania ich. Nie będą im straszne również prace związane z utrzymaniem oraz formowaniem zielonych kompozycji.

Rośliny w biurze powinny stanowić nieodłączny element wystroju. Obecność zieleni w miejscu pracy korzystnie wpływa na kreatywność pracowników. Zdaniem wielu naukowców i psychologów badających wpływ roślin na człowieka w pracy, ich obecność na biurku jest nieoceniona. Kwiaty w biurze mogą zwiększyć koncentrację pracujących nawet o 50%. Kwiaty do biura mają korzystny wpływ na wydajność i poprawę jakości pracy. Przy czym nie ma to negatywnych konsekwencji dla zdrowia pracowników, ponieważ zieleń sprawia, że zatrudnieni bardziej lubią swoją pracę i chętniej przychodzą wypełniać swoje codzienne obowiązki. Co więcej, ludzie wypełniający swoje zadania w tak przyjaźnie urządzonych pomieszczeniach dużo lepiej oceniają efekty swojej pracy, niż osoby, które pracują w miejscach pozbawionych roślin.

Kwiaty doniczkowe do biura

Wygodnym rozwiązaniem dla firm są kwiaty biurowe doniczkowe, które nie wymagają dużo uwagi, aby wyglądać pięknie na co dzień. W przypadku pomieszczeń biurowych ważne jest, aby wybrane zielone kompozycje współgrały z klimatem i pozostałymi elementami aranżacji wnętrza. Powinno się wybierać rośliny do biura, które dodadzą mu szyku i elegancji. Istotne jest także uzupełnianie pomieszczeń pracowniczych o takie kwiaty biurowe, które swym urokiem nie będą rozpraszały pracowników. Kwiaty doniczkowe w biurze powinny cechować się prostotą – najlepiej, jeśli nie będą miały zbyt intensywnych kolorów oraz zapachów.

Idealny kwiat doniczkowy do biura to:

Proces usługi „kwiaty do biura” – dostawa

 1. Spotkanie z klientem – oględziny biura,
 2. Dobór roślin i donic pod względem estetycznym i wielkościowym,
 3. Dobór roślin pod względem warunków siedliskowych,
 4. Przygotowanie wyceny usługi,
 5. Umówienie dogodnego terminu,
 6. Zamówienie potrzebnych materiałów jak: donice, podłoże, keramzyt, rośliny, 
 7. Przygotowanie roślin do transportu,
 8. Dostawa roślin i ustawienie w biurze,
 9. Stały serwis pielęgnacyjny – opcjonalnie.

Kwiaty biurowe – korzyści

Rośliny doniczkowe do biura to coś więcej niż tylko ozdoba oraz element modnej aranżacji. Kwiaty doniczkowe dla firm podnoszą wydajność pracowników. Są one zbawienne dla układu nerwowego – wpływają na niego odświeżająco i tonizująco. Sprzyjają utrzymaniu wysokiej koncentracji przez długi czas. Zapobiegają wyczerpaniu i wahaniom nastroju. Pracownicy firm, które zadbały o rośliny doniczkowe w miejscu pracy, chętniej przychodzą wypełniać swoje codzienne obowiązki. Ponadto są oni dużo bardziej zadowoleni z efektów swojej pracy, w porównaniu z ludźmi, którzy pracują bez roślin. Kwiaty do biur są często nieodłącznym elementem wnętrza – współgrają z aranżacją. Dodatkowo wpływają pozytywnie na atmosferę i oczyszczają powietrze. Obniżają poziom kurzu w biurze oraz pochłaniają szkodliwe substancje z atmosfery. Bardzo dobrze sprawdzają się jako nawilżacze powietrza, dzięki temu oddychanie jest znacznie zdrowsze i przyjemniejsze. Kwiaty w biurze wprowadzają harmonię i tworzą pozytywny wizerunek firmy. Biuro, w którym stoją kwiaty doniczkowe, jawi się jako przyjazne pracownikom i zapewniające im wysoki komfort pracy. Stanowi cel wielu wykwalifikowanych specjalistów.

Pielęgnacja roślin - usługa dla Firm

Prowadzimy stały lub okresowy serwis pielęgnacji kwiatów i roślin w twoim biurze! 

 1. Spotkanie z klientem, oględziny stanu roślin i donic.
 2. Sprawdzenie konieczności:
  – przesadzenia roślin z powodu zbyt małych donic i przerostu bryły korzeniowej,
  – wymiany lub ujednolicenia donic w biurze,
  – wykonywania oprysków zwalczających choroby lub szkodniki,
  – wykonywania cięć formujących,
  – wykonanie mycia i czyszczenia roślin.
 3. Przygotowanie wyceny usługi.
 4. Umówienie dogodnego terminu.
 5. Zamówienie potrzebnych materiałów jak: donice, podłoże, keramzyt, rośliny, preparaty chemiczne.
 6. Realizacja usługi jednorazowej lub cyklicznej.

Kwiaty do biura - usługa transportowa

Oferujemy transport oraz przeprowadzkę roślin ogrzewanymi samochodami. Gwarantujemy zabezpieczenie i odpowiednie pakowane roślin i donic aby bezpiecznie przetrwały nawet długą podróż.

Usługa transportu/przeprowadzki roślin krok po kroku:

 1. Spotkanie z klientem,
 2. Oględziny stanu i wielkości roślin i donic,
 3. Przygotowanie wyceny usługi,
 4. Umówienie dogodnego terminu,
 5. Przygotowanie i spakowanie roślin do transportu,
 6. Transport do miejsca docelowego,
 7. Fachowe rozpakowanie i ustawienie we wnętrzach.

Zapraszamy serdecznie do kontaktu!