Kwiaty do biura

Twoje biuro w zielonym stylu

Kwiaty do biur nie muszą kojarzyć się z przykrym obowiązkiem.

Obecnie proponowane przez firmy zewnętrzne rozwiązania, ułatwiają utrzymanie zieleni w miejscach pracy. Serwis Kwiatowy oferuje swoim klientom stałą opiekę, pielęgnację kwiatów i innych roślin. Jest to wygodne rozwiązanie, dla tych którzy nie mają czasu zadbać o swoje kompozycje w domu oraz w biurze. Dodatkowo firma zajmuje się okresowymi przeglądami roślin, przesadzaniem ich oraz wymianą podłoża. Pracownicy Serwisu Kwiatowego zareagują odpowiednio na pojawiające się choroby oraz szkodniki. Podejmą się także nawożenia odpowiednio dopasowanego do rodzaju roślin, podlewania oraz nawadniania ich. Nie będą im straszne również prace związane z utrzymaniem oraz formowaniem zielonych kompozycji.

Rośliny w biurze powinny stanowić nieodłączny element wystroju. Obecność zieleni w miejscu pracy korzystnie wpływa na kreatywność pracowników. Zdaniem wielu naukowców i psychologów badających wpływ roślin na człowieka w pracy, ich obecność na biurku jest nieoceniona. Kwiaty w biurze mogą zwiększyć koncentrację pracujących nawet o 50%. Kwiaty do biura mają korzystny wpływ na wydajność i poprawę jakości pracy. Przy czym nie ma to negatywnych konsekwencji dla zdrowia pracowników, ponieważ zieleń sprawia, że zatrudnieni bardziej lubią swoją pracę i chętniej przychodzą wypełniać swoje codzienne obowiązki. Co więcej, ludzie wypełniający swoje zadania w tak przyjaźnie urządzonych pomieszczeniach dużo lepiej oceniają efekty swojej pracy, niż osoby, które pracują w miejscach pozbawionych roślin.

Kwiaty doniczkowe do biura

Wygodnym rozwiązaniem dla firm są kwiaty biurowe doniczkowe, które nie wymagają dużo uwagi, aby wyglądać pięknie na co dzień. W przypadku pomieszczeń biurowych ważne jest, aby wybrane zielone kompozycje współgrały z klimatem i pozostałymi elementami aranżacji wnętrza. Powinno się wybierać rośliny do biura, które dodadzą mu szyku i elegancji. Istotne jest także uzupełnianie pomieszczeń pracowniczych o takie kwiaty biurowe, które swym urokiem nie będą rozpraszały pracowników. Kwiaty doniczkowe w biurze powinny cechować się prostotą – najlepiej, jeśli nie będą miały zbyt intensywnych kolorów oraz zapachów.

Idealny kwiat doniczkowy do biura to:

PILEA peperomiowata

Niewielka roślina doniczkowa z rodziny pokrzywowatych, która świetnie sprawdza się w biurze ze względu na swój atrakcyjny wygląd i łatwość w utrzymaniu. Choć na pierwszy rzut oka wygląda niepozornie, swoją wyjątkowość zdradza między innymi w procesie wypuszczania nasion, które dosłownie wystrzeliwuje na znaczne odległości. Pilea peperomiowata, potocznie określana także jako pieniążek, jest rośliną niewielkich rozmiarów o charakterystycznym, okrągło-owalnym kształcie liści. Są one stosunkowo grube i jędrne, osadzone na cienkich łodygach, tworzą minimalistyczne rozety. Odpowiednio zadbana pilea może odwdzięczyć się właścicielom na wiosnę, kwitnąc i wypuszczając puszyste, żółte kwiaty.

Pilea peperomiowata to doskonała propozycja dla każdego. Sprawdzi się zarówno w domu, jak i w biurze. Nie wymaga zbyt obfitego podlewania, a nawet bardzo go nie lubi – objawy rozpoznamy łatwo po czerniejących koniuszkach liści. “Pieniążek” nie potrzebuje też nawożenia, ale preferuje dobrej jakości, żyzną glebę i przepuszczalne podłoże. Utrzymywanie pilei jest wyjątkowo proste – do tego stopnia, że nawet nie są zalecane bardziej intensywne zabiegi pielęgnacyjne. Przykładowo, przycinana roślina zamiast poprawić swoją kondycję może zrzucić liście, a w najgorszym wypadku łodygi pilei zaczną obumierać. Postawiona w przejrzystym, umiarkowanie nasłonecznionym miejscu, z dala od przeciągów (właściwa temperatura dla przechowywania wynosi +10℃), odwdzięczy się wieloma latami spokojnej egzystencji i fantastycznej prezencji.

Warto jednak od samego początku wspomagać rozwój głównego pędu pilei. Czynimy to poprzez zastosowanie palika usztywniającego, co przekłada się na wzrost rośliny i ograniczenie ryzyka większych deformacji. Proces rozmnażania polega na przesadzaniu odrostów korzeniowych lub korzystaniu z sadzonek, które pojawiają się na głównym pędzie rośliny. Pilea peperomiowata toleruje tymczasowe wysuszenie, dlatego okresowa, dłuższa nieobecność w biurze lub w domu nie będzie dla niej problemem. To roślina, która doda uroku każdemu wnętrzu, świetnie współgrając z różnymi nurtami aranżacyjnymi.

Dracena obrzeżona

Nieco bardziej egzotyczna roślina biurowa i domowa z rodziny szparagowatych. Rozpoznamy ją po długich, cienkich i ostro zakończonych liściach, które na pełnej wysokości pędu tworzą ciekawie wyglądającą grzywę. Liście draceny powinny być regularnie ciemnozielone, choć spotykamy różne odmiany tej rośliny, np. bicolor (żółte odcienie) i tricolor (zieleń, beż i i szkarłat). W środowisku naturalnym główny gatunek (Dracaena marginata) spotkamy na Madagaskarze. W warunkach domowych jest w stanie urosnąć do ok. 2 – 2,5 metra wysokości. Wiele zależy od stopnia rozgałęzienia i warunków otoczenia.

Dracenę można polecić każdemu, kto myśli o roślinie uprawianej doniczkowo, która będzie bardziej egzotyczna od innych alternatyw, ale wciąż banalna w utrzymaniu. Nie wymaga zbyt dużej pielęgnacji. Liście można czyścić za pomocą zwilżonej wodą gąbki lub szmatki. Podlewanie powinno odbywać się nie częściej niż raz lub dwa razy w tygodniu. Bardziej od niedoboru wody dracena nie toleruje jej nadmiaru, dlatego przy tej czynności należy zachować rozsądny umiar. Istotna jest natomiast temperatura. Przechowywanie donicy z draceną na stałe w temperaturze poniżej 15℃ może zapoczątkować jej powolne obumieranie. Z drugiej strony ciepłolubna dracena będzie miała dość dużą odporność na tymczasową suszę i napływ gorąca.

Marginatę dobrze jest więc postanowić w pobliżu okna, w miejscu odpowiednio nasłonecznionym. Latem można ją także przechowywać na zewnątrz. Podobnie, jak w przypadku wielu egzotycznych roślin biurowych, ostrożność trzeba zachować także przy nawożeniu. Wysokiej jakości gleba jest wystarczająca dla draceny. Jeśli decydujemy się na nawożenie, warto skorzystać tylko z niewielkiej ilości nawozu. W przeciwnym razie roślina może zacząć brązowieć i wysychać. W preferowanych warunkach dracena praktycznie jest odporna na szkodniki. W razie pojawienia się przędziorków, czerwców lub tarczników, konieczne jest skorzystanie z uniwersalnych środków owadobójczych w sprayu. W przypadku kilku pędów warto rozważyć rozsadzenie draceny już na wczesnym etapie wzrostu

Fikus Benjamina (Figowiec Benjamina)

Jedne z bardziej popularnych dekoracyjnych roślin biurowych. Określamy je również jako fikusy płaczące lub beniaminki. W środowisku naturalnym znajdziemy je jedynie w Azji Południowo-Wschodniej, Oceanii i Australii. Jako rośliny doniczkowe zapewniają zauważalne dotlenienie pomieszczeń i atrakcyjny wygląd, który doskonale łączy się w kompozycjach z innymi roślinami. W zależności od gatunku beniaminki mogą mieć liście zielone, biało-zielone i żółto-zielone. Wykazują też działanie oczyszczające, pozbywając się toksyn z powietrza.

Cechą szczególną wszystkich fikusów jest ostre zakończenie liści. Ich kształt, grubość i długość będą się jednak różniły w zależności od konkretnego gatunku. Zazwyczaj mamy do czynienia ze smukłymi liśćmi, które z czasem rosną do długości ok. 13 cm. Fikusy Benjamina dobrze czują się w warunkach pokojowych. Idealna temperatura to 20 – 24 ℃. Należy jednak uważać na szybkie zmiany temperatury, na które rośliny te są bardzo wrażliwe. Nawet na czas krótkiego transportu fikusa zimą warto rozważyć owinięcie go specjalnym materiałem ochronnym. Jeśli dostrzeże się żółknięcie i opadanie liści, w przypadku beniaminka wcale nie musi to oznaczać problemów w odpowiednim nawodnieniem. Przyczyną może być niewystarczająco bogata w minerały gleba lub zbyt mała albo zbyt duża ekspozycja na promienie słoneczne.

Gdzie najlepiej postawić fikusa? Beniaminki powinny mieć dostęp do słońca, ale z pewnymi ograniczeniami latem. Mogą stanowić pojedynczą ozdobę gabinetu lub element większej aranżacji florystycznej. Bez wątpienia rośliny te są bardzo proste w utrzymaniu jako że nie wymagają specjalistycznej opieki. Preferowana będzie dość wysoka wilgotność powietrza i okresowe nawożenie. Podlewanie umiarkowane, 2-3 razy w tygodniu. Zimą może ono być rzadsze, latem zaś, w zależności od panujących warunków częstsze. Na częstotliwość podlewania fikusów wpływa również stopień nasłonecznienia. Im będzie ono dłuższe i intensywniejsze, tym częściej będzie trzeba sięgnąć po konewkę lub butelkę z wodą.

Difenbachia

Tropikalna rodzina doniczkowa z obszaru Ameryki Środkowo-Południowej, która imponuje swoim wyglądem, ale także zachowaniem. Difenbachia należy do rodziny roślin obrazkowatych. Pomimo tego, że jest to roślina tropikalna, nie jest trudna w utrzymaniu. Jej liście zawsze są żywo zielone nawet wówczas, gdy nie znajduje się w idealnych warunkach. Rozłożyste liście wypuszczają dużo wilgoci, co sprawia, że difenbachia skutecznie radzi sobie z nawilżaniem powietrza w pomieszczeniach.

Donicę z difenbachią warto postawić na jasnym lub delikatnie zacienionym miejscu z okazjonalnym dostępem do promieni słonecznych. Roślina w naturalnym środowisku zasłonięta jest z reguły koronami drzew, dlatego nie przepada być na “pełnym słońcu”. Znacznie lepiej rozwija się jednak w wysokich temperaturach i wilgotnym środowisku. Nie powinna znajdować się na zewnątrz w okresie jesienno-zimowym. Wówczas też wymaga jedynie sporadycznego podlewania. Warto rozważyć okazjonalne nawożenie glebą o lekko kwasowym odczynie.

Spośród wszystkich popularnych roślin biurowych gatunek ten najbardziej wyróżnia jego… toksyczność. Podobno difenbachia była wykorzystywane przez rdzenne plemiona do zatruwania strzał. Wszystkie elementy rośliny zawierają szczawian wapnia i kwas szczawiowy. Substancje te, po kontakcie ze skórą, powodować mogą ból, zaczerwienienie i chwilową opuchlizną. Mogą pojawić się pęcherze. Szczególnie niebezpieczny jest kontakt z oczami i błonami śluzowymi. W przypadku połknięcia nawet małej ilości soków roślinnych istnieje duże ryzyko czasowej (nawet kilkutygodniowej) utraty zdolności mówienia na skutek opuchnięcia strun głosowych i przewodu pokarmowego. Należy więc wyposażać się w tę piękną, egzotyczną roślinę w sposób ostrożny i przemyślany. Samo dotknięcie liścia difenbachii nie powoduje wystąpienia jakichkolwiek reakcji, jednak złamanie ich i kontakt z sokami będzie niebezpieczny. Pod żadnym pozorem nie należy też próbować spożywać difenbachii w jakiejkolwiek formie. Jeśli taka sytuacja wystąpi, należy skontaktować się z lekarzem.

Zielistka

Kwiat, który niezwykle łatwo znosi trudne warunki otoczenia i nie wymaga specjalistycznej pielęgnacji. Bardzo często jest wybierana jako roślina pokojowa lub do biura. Dobrze radzi sobie w miejscach o słabym nasłonecznieniu, a do tego skutecznie oczyszcza powietrze z toksyn, dodatkowo je nawilżając. Stwierdzono naukowo, że zielistka pochłania między innymi szkodliwy benzen i formaldehyd.

Zakup zielistki można śmiało polecić każdej osobie, która szuka ładnej rośliny doniczkowej, ale nie ma czasu lub warunków, aby zajmować się kwiatem w zaangażowany sposób. Zielistka uwielbia zraszanie liści, ale nie trzeba jej często podlewać, ponieważ jest w dużym stopniu odporna na suszę. Powinna być podlewana dopiero wtedy, gdy od wierzchu ziemia jest już sucha. Ze względu na charakterystyczny wygląd – opadające, długie liście tworzą efekty “kopuły” – często umiejscawia się donicę na komodzie lub na szafie. Niektóre gatunki, wypuszczają onirycznie rozwijające się kwiaty. Znajdziemy ich zresztą całe mnóstwo, np. Ocean, Vittatum, Variegatum. Różnią głównie kolorystyką liści, ale niektóre odmiany mogą także lepiej lub gorzej znosić niedostatek światła lub nadmiar wody. Dużą zaletą zielistki jest wysoki zakres tolerancji temperatur. Roślina ta dobrze czuje się w temperaturach 6℃ – 30℃. Warto dodać, że roślina jest całkowicie bezpieczna dla zwierząt i ludzie. Przypadkowe spożycie jej liści nie powinno przynosić żadnych negatywnych konsekwencji zdrowotnych.

Fantastyczna umiejętnością zielistki jest zdolność do wychwytywania cząstek kurzu z powietrza. Ze względu na te właściwości roślina rekomendowana jest dla astmatyków i osób cierpiących na alergie. To jednak nie wszystko, gdyż zielistka zmniejsza poziom promieniowania elektromagnetycznego. Cechę tę wykorzystamy poprzez postawienie donicy w pobliżu telewizora lub komputera. Zielistka perfekcyjnie nadaje się więc do biura, ale także do domu, w tym do pokoju dziecka. Posiadając jedną roślinę, łatwo ją rozmnożyć poprzez wydzielenie nowych sadzonek do osobnych donic, dzięki czemu pojedyncza inwestycja może z czasem odpowiadać za zazielenienie całego mieszkania! 

Proces usługi „kwiaty do biura” – dostawa

 1. Spotkanie z klientem – oględziny biura,
 2. Dobór roślin i donic pod względem estetycznym i wielkościowym,
 3. Dobór roślin pod względem warunków siedliskowych,
 4. Przygotowanie wyceny usługi,
 5. Umówienie dogodnego terminu,
 6. Zamówienie potrzebnych materiałów jak: donice, podłoże, keramzyt, rośliny, 
 7. Przygotowanie roślin do transportu,
 8. Dostawa roślin i ustawienie w biurze,
 9. Stały serwis pielęgnacyjny – opcjonalnie.

Kwiaty biurowe – korzyści

Rośliny doniczkowe do biura to coś więcej niż tylko ozdoba oraz element modnej aranżacji. Kwiaty doniczkowe dla firm podnoszą wydajność pracowników. Są one zbawienne dla układu nerwowego – wpływają na niego odświeżająco i tonizująco. Sprzyjają utrzymaniu wysokiej koncentracji przez długi czas. Zapobiegają wyczerpaniu i wahaniom nastroju. Pracownicy firm, które zadbały o rośliny doniczkowe w miejscu pracy, chętniej przychodzą wypełniać swoje codzienne obowiązki. Ponadto są oni dużo bardziej zadowoleni z efektów swojej pracy, w porównaniu z ludźmi, którzy pracują bez roślin. Kwiaty do biur są często nieodłącznym elementem wnętrza – współgrają z aranżacją. Dodatkowo wpływają pozytywnie na atmosferę i oczyszczają powietrze. Obniżają poziom kurzu w biurze oraz pochłaniają szkodliwe substancje z atmosfery. Bardzo dobrze sprawdzają się jako nawilżacze powietrza, dzięki temu oddychanie jest znacznie zdrowsze i przyjemniejsze. Kwiaty w biurze wprowadzają harmonię i tworzą pozytywny wizerunek firmy. Biuro, w którym stoją kwiaty doniczkowe, jawi się jako przyjazne pracownikom i zapewniające im wysoki komfort pracy. Stanowi cel wielu wykwalifikowanych specjalistów.

Pielęgnacja roślin - usługa dla Firm

Prowadzimy stały lub okresowy serwis pielęgnacji kwiatów i roślin w twoim biurze! 

 1. Spotkanie z klientem, oględziny stanu roślin i donic.
 2. Sprawdzenie konieczności:
  – przesadzenia roślin z powodu zbyt małych donic i przerostu bryły korzeniowej,
  – wymiany lub ujednolicenia donic w biurze,
  – wykonywania oprysków zwalczających choroby lub szkodniki,
  – wykonywania cięć formujących,
  – wykonanie mycia i czyszczenia roślin.
 3. Przygotowanie wyceny usługi.
 4. Umówienie dogodnego terminu.
 5. Zamówienie potrzebnych materiałów jak: donice, podłoże, keramzyt, rośliny, preparaty chemiczne.
 6. Realizacja usługi jednorazowej lub cyklicznej.

Kwiaty do biura - usługa transportowa

Oferujemy transport oraz przeprowadzkę roślin ogrzewanymi samochodami. Gwarantujemy zabezpieczenie i odpowiednie pakowane roślin i donic aby bezpiecznie przetrwały nawet długą podróż.

Usługa transportu/przeprowadzki roślin krok po kroku:

 1. Spotkanie z klientem,
 2. Oględziny stanu i wielkości roślin i donic,
 3. Przygotowanie wyceny usługi,
 4. Umówienie dogodnego terminu,
 5. Przygotowanie i spakowanie roślin do transportu,
 6. Transport do miejsca docelowego,
 7. Fachowe rozpakowanie i ustawienie we wnętrzach.

Zapraszamy serdecznie do kontaktu!